Pagerank Sorgula

0 yorum
SİTENİZİN GOOGLE PAGERANK DEĞERİNİ ÖLÇÜN: BİLDİĞİNİZ ÜZERE GOOGLE PAGERANK DEĞERİ SİTE BAKIMINDAN ÖNEMLİ YER TUTMAKTADIR.PAGERANK SİSTEMİ 1-10 SAYILARI ARASINDA YAPILAN BİR UYGULAMADIR.PAGERANK'INIZ NE KADAR FAZLA OLURSA SİTENİZ O KADAR FAZLA İNDEXLENİR.


Site Adresi:
(e.g. yourwebsite.com)
Powered by: WebToolHub.com-58


PageRank
PageRank, aslında Google tarafından bize verilen bir karne gibidir. PageRank değeri yükseklirken çok önemsediğimiz ve sevindiğimiz bir değerdir. Düştüğü zaman Google'a ince bir sitem yolladığımız inceden üzüldüğümüz ama belli etmeyip "Zaten PageRank değeri önemli değil" diye düşündüğümüz değerdir. Her PageRank güncellemesi sonrası forumlarda açılan en çok konu başlığı PageRank değişimleri olur.

PageRank, Google'ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucu sitenize verdiği değeri gösteren basitleştirilmiş 0'dan 10'a kadar olan bir değerdir Bu değer genel olarak özgün bir içeriğe, sayfaya verilmiş bağlantılara ve bağlantı veren sayfaların kalitesine bağlı olarak değişir. Pagerank, değer olarak sitenizin Google tarafından arama sonuçlarında sıralanmasını ve Google tarayıcısının sitenizi kontrol etme sıklığını etkiler.

Teknolojisi
Google Arama motoru, Stanford'da doktora yapan iki öğrenci, Larry Page ve Sergey Brin tarafından 1998 yılında kurulduğunda, arama sonuçlarını patentli PageRank™ tekniği üzerine geliştirdiler. Bu yüzden PageRank™ patenti de Google'a değil Stanford Üniversitesi'ne aittir.

Sayfa değeri
Sayfa Değeri, sitenin doğal yapısına ve link içeriğine uygun olarak sitenin değerinin bir göstergesidir. Google, bir linki A sayfasından B sayfasına, B sayfası için A sayfasını kullanarak bağlar. Aynı zamanda sayfanın hakkının yenmemesi için bazı içerik analizleri de yapar. Kendisini "önemli" yapan kriterlerde iyi yerlerde olan bir site önem sıralamasında diğer sitelerin üzerine çıkacaktır. Yani bir sitenin Google Arama sonuçları sıralamadaki yeri onun için önemli olan birçok kriterlerin birleşimi sonucunda belirir. Google, aynı zamanda spam amaçlı siteleri Google Ban ile cezalandırıp tüm indexlerini silerken, yeni açılan sitelerinde hızlı bir şekilde arama sonuçlarında yükselmesini engelleyen Google Sandbox sistemlerini de kullanmaktadır. Sandbox'a giren bir site 3-6 ay boyunca ne kadar iyi olursa olsun, Google tarafından denenir ve belirli bir sürenin sonunda arama sonuçlarında daha iyi bir yere getirilir. Ancak site sıralamasını etkileyen tek parametre PageRank değildir. Site sıralamasını esasen "alakalılık" ve "önemlilik" değerlerini kombine etmeye çalışan Google algoritması için de Topic Sensitive Page Rank olarak tartışılan kavramın etkili olduğu düşünülmektedir.

Güncellenmesi
Pagerank değerleri günlük olarak güncellenir ve 24-72 saat aralığında sonuçlara yansır. Buna karşın bizlerin görebildiği PageRank değerleri Google tarafından belirlenen aralıklarla güncellenir ( ortalama olarak 3 aylık dilimlerde ) ve bu değer Google Toolbar'a da yansır.

Kullanımı
Arama sonuçlarında sitelerini daha iyi yerlere getirmek isteyen webmasterlar SEO teknikleri geliştirip sitelerinin PageRank değerini arttırmaya yönelmektedirler.

Kaynak:Wikipedia

Lütfen Görüşünüzü Yazınız

 
Site Dizini © 2011 DheTemplate.com & Main Blogger. Supported by Makeityourring Diamond Engagement Rings

Site Ekle